27 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Jarosław Molenda w Między Wierszami

Spread the love

Jarosław Molenda w Między Wierszami

Cykl: Rozrywki sówki

Mam dla Was kolejną zapowiedz atrakcji kulturalnej – już 2 grudnia 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się dziewiąte wydarzenie w ramach cyklu Spotkania (w) Między Wierszami. Gościem Gabriela Augustyna będzie autor książki W 80 filiżanek dookoła świata. Piętnaście najsłynniejszych kawiarni, Jarosław Molenda. Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/jaroslawmolenda/.

Jarosław Molenda jest pisarzem i publicystą. W 2015 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi za upowszechnianie kultury i propagowanie historii. Z kolei w 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Autor ponad trzydziestu książek popularno-naukowych o tematyce historycznej i podróżniczej. Również dziennikarz magazynu Dookoła Świata.

Dzięki swojej najnowszej, bogato ilustrowanej książce autor zabiera czytelnika w podróż do piętnastu najsłynniejszych kawiarni świata. Przyjrzymy się różnym rodzajom kawiarni, w tym wiedeńskiej, tureckiej, hotelowej czy pałacowej oraz kawiarni-ciastkarni. Każda z nich różni się wystrojem, oświetleniem, rozmieszczeniem miejsc, menu oraz kulturalną atmosferą. W zgiełku codzienności stolik kawiarniany da­je chwilę oddechu i wypoczynku, a filiżanka aromatycznego naparu sprzyja powrotowi do równowagi.

Do zobaczenia!