14 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Szczecin: spotkanie z Bogusławem Janiczakiem

Spread the love

Szczecin: spotkanie z Bogusławem Janiczakiem

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź wydarzenia kulturalnego. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z poetą i prozaikiem marynistą, Bogusławem Janiczakiem, które odbędzie się 18 listopada 2021 roku o godzinie 18.00 w ProMediach. Rozmowę poprowadzi poetka, publicystka, animatorka kultury ze szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, Róża Czerniawska-Karcz.

Bohater wydarzenia jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie. Pływał na statkach dalekomorskiej floty rybackiej w latach 1980-1990. Od roku 1990 na statkach bandery obcej. Od 1995 roku jest kapitanem żeglugi wielkiej. W latach 2007-2010 był kapitanem portu w Darłowie. W jego dorobku znajdziemy powieści obyczajowe i grozy, thrillery i zbiór opowiadań. Autor książek prozatorskich: Głosy wiatru, Wywiad, Człowiek z wydm, Na tropach Garbusa, Przekleństwo. Ma tez na kocie tomy wierszy: Czas pożegnań, Drzewo pełne deszczu. Publikował również w licznych periodykach.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można zdobyć on-line (https://app.evenea.pl/event/boguslaw-janiczak/) lub zarezerwować telefonicznie. 91 506 50 56. Do zobaczenia w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2)!