9 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Premiera on-line Empiku: Przemysław Piotrowski

Spread the love

Premiera on-line Empiku: Przemysław Piotrowski

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź kolejnego wydarzenia kulturalnego on-line – powinno się spodobać miłośnikom literatury, a przede wszystkim twórczości Przemysława Piotrowskiego. W ramach cyklu spotkań Premiera online Empiku Agnieszka Szydłowska porozmawia właśnie z autorem książki Zaraza już 16 listopada 2021 roku – początek o godzinie 18.00. Transmisję znajdziecie na profilu księgarni (Facebook), a konwersacja tłumaczona będzie na język migowy.

Przemysław Piotrowski jest byłym dziennikarzem sportowym, a potem śledczym w Gazecie Lubuskiej. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, uczył się również w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Literacko zadebiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera. Wykreował również mroczny świat w sensacyjnej Drodze do piekła. Autor serii  political fiction Radykalni oraz o Igorze Brudnym (PiętnoSforaCherub). Teraz przyszedł czas na czwarty tom, czyli Zarazę. Ma na koncie również takie powieści, jak Matnia i Krew z krwi.

Igor Brudny po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, powoli wraca do siebie. Można powiedzieć, że świat już nie jest taki sam. Komisarz musi trzymać się z dala od Warszawy, a zielonogórski zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Ale przynajmniej dawna partnerka, Julia Zawadzka wciąż jest przy nim. Z kolei ona po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również mierzy się z nowymi wyzwaniami. Prowadzone przez nią śledztwo utknęło w martwym punkcie, a w dodatku w pobliskim lesie znaleziono zwłoki kolejnej zamordowanej kobiety. Z wyników sekcji zwłok wynika, że w ciele ofiary nie było krwi. Dochodzi jeszcze ofiara wypadku samochodowego. Sfrustrowany własną bezradnością Brudny zastanawia się, czy zło, które znał tak dobrze, znów pojawiło się w mieście. Pewnego dnia w jego domu pojawia się gość desperacko poszukujący pomocy. Czy pokiereszowany komisarz znajdzie w sobie siłę, by rozwiązać jeszcze jedną sprawę?

Do zobaczenia on-line!