8 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Piotr Mikołajczak w Między Wierszami

Spread the love

Piotr Mikołajczak w Między Wierszami

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam specjalnie dla Was kolejną zapowiedź literacko-kulturalną. Już 18 listopada 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Spotkania (w) Między Wierszami – tym razem on-line, więc zachęcam do udziału nie tylko osoby ze Szczecina, ale też z innych miast. Gościem Gabriela Augustyna będzie Piotr Mikołajczak. Rozmowa będzie się toczyć wokół jego najnowszej książki NOrWAY. Półdzienniki z emigracji.

Wspomniana pozycja książkowa NOrWAY. Półdzienniki z emigracji, to opowieść o tych ludziach, dla których kraina fiordów miała być lekiem na całe zło, gwarantem dobrobytu. W publikacji znajdziemy zapiski obserwacyjne  kogoś, kto, aby przetrwać, musiał zacząć marzyć na nowo, przytłumić wrażliwość, rozszerzyć zasoby ironii i spojrzeć na wszystko z dystansem. Norwegia z punktu widzenia emigranta nie wydaje się być zła, ale też nie jest idealna. Czytelnicy, którzy zdecydują się na lekturę tej książki, będą mogli zapoznać ze wspomnieniami z trzyletniego pobytu w jednym z najszczęśliwszych państw świata. To również opowieść o zmaganiach z depresją, długami i samotnością.  O doświadczaniu raju – ale tylko przez tych, którzy będą w stanie go dostrzec i zrozumieć.

Piotr Mikołajczak jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Kaliszu i współzałożycielem strony Icestory.pl. Również podróżnik i przewodnik po Islandii. Współautor dwóch przewodników po tej wyspie: Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii, Zostanie tylko wiatr. Fiordy Zachodniej Islandii. Autor po trzyletnim pobycie w Norwegii przeprowadził się na Islandię. Mieszka w Keflavíku.

Do zobaczenia on-line!