8 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Nowy początek z liśćmi przeszłości…

Spread the love

Nowy początek z liśćmi przeszłości…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Mam dla Was propozycję czytelniczą – dzisiejszą premię od wydawnictwa Novae Res. W sprzedaży znalazła się najnowsza powieść Elżbiety Zdrojowej-Krawiec pod tytułem Taniec na pustym moście. Podczas lektury poznamy Ewę, która po trudnej walce z depresją na nowo usiłuje się nauczyć czerpać radość z siebie, ludzi i otaczającego świata. Bezpieczną przystań tworzy na wsi – tu może być osobą, która próbuje żyć tak, jak chce. Podobnie, jak w młodości nie boi się walczyć o to, co uważa za słuszne, wykazując się przy tym empatią i wrażliwością.

Elżbieta Zdrojowa-Krawiec jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spełniała się zawodowo, jako nauczycielka matematyki w gimnazjum. Zdobyła wyróżnienie czasopisma Wysokie Obcasy w konkursie na opowiadanie o pierwszej miłości. Książkowo zadebiutowała w 2016 roku publikacją Nie machaj do mnie czerwoną chorągiewką (O tych, którzy w roku 1980 mieli osiemnaście lat). Laureatka stypendium marszałka województwa wielkopolskiego w dziedzinie kultury na rok 2021.

Główna bohaterka książki nieoczekiwanie spotka się z dawnym ukochanym. To jej uświadomi, że wciąż chciałaby nie tylko być kochaną, ale też kochać, a klasowy zjazd po wielu latach sprawi, że Ewa skon­frontuje przeszłość z teraźniejszością. Jednak, czy droga do spełnienia swoich pragnień nie będzie ślepą uliczką? Czy ta miłość jest tym, czego kobieta potrzebuje, by żyć zgodnie z własnymi uczuciami? Z pewnością lektura rozwieje te wątpliwości.