28 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Szczecin: spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

Spread the love

Szczecin: spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was kolejną listopadową zapowiedź kulturalną. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z autorem kryminałów i dziennikarzem, Wojciechem Chmielarzem, które odbędzie się 4 listopada 2021 roku o godzinie 19.00. Okazją jest premiera jego najnowszej powieści pod tytułem Dług honorowy – to druga część cyklu o Bezimiennym. Nadmienię tylko, że pierwszy tom nosi tytuł Prosta sprawa. Z pisarzem o najnowszej publikacji oraz kolejnych pomysłach porozmawia Marta Kostecka.

Podczas lektury najnowszej powieści autora znajdziemy się we wsi Wilki gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia. Zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na wpół zwęglone ciało odnaleziono na dryfującej po jeziorze łodzi. Policja szybko typuje podejrzanego, ale, czy słusznie? Jest nim mieszkający w okolicach miejsca zbrodni właściciel łajby. Mężczyzna jest skłonnym do agresji odludkiem. Są osoby, które nie wierzą w jego winę.

Wojciech Chmielarz urodził się w 1984 roku. Jest autorem kryminałów, dziennikarzem i laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) oraz Wielkiego Kalibru Czytelników (2019). Ma na koncie cykl o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz, Farma lalek, Przejęcie, Osiedle marzeń, Cienie i cyklu gliwickiego. Będzie okazja, by zadać mu pytania o twórczość i inspiracje. Pamiętajcie o bezpłatnych wejściówkach: https://app.evenea.pl/event/wojciech-chmielarz/ – są potrzebne, aby uczestniczyć w wydarzeniu. Do zobaczenia – widzimy się w filii nr 7 na Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8!