27 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Kolejne śledztwo dziennikarza, Pawła Wolskiego

Spread the love

Kolejne śledztwo dziennikarza, Pawła Wolskiego

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź kryminalną. Kłania się Wydawnictwo Dreams. Już 4 listopada 2021 roku w sprzedaży znajdzie się druga powieść Bartłomieja Kowalińskiego. Nosi tytuł Twarz bestii. Ponownie spotkamy dziennikarza śledczego z Warszawy, Pawła Wolskiego. W sądeckiej rzece zostają odnalezione zwłoki miejscowej dziewczyny. Ostatnią osobą, z którą się spotkała był jej chłopak, ale w toku śledztwa okazuje się, że on nie miał nic wspólnego z jej śmiercią. Śledztwo utyka w miejscu – czy sprawca pozostanie bezkarny?

Bartłomiej Kowaliński  urodził się w 1986 roku w Krakowie. Do dzisiaj jest związany z tym miastem. Zawodowo zajmuje się doradztwem kredytowym oraz leasingowym. Przygodę z pisaniem rozpoczął dość spontanicznie. Zaczynał od kilkustronicowych opowiadań, a potem nadszedł czas na pierwsze zdania powieści. W 2020 roku wydał książkę pod tytułem W zmowie z mordercą.

Pewnie jesteście ciekawi, jaką rolę w tej historii odegra Paweł wolski. Dziennikarz dostaje tajemniczego maila z prośbą o pomoc. Kiedy po dwóch dniach trafia w Beskid Sądecki, do wsi, z której wiadomość została wysłana, dowiaduje się, że dziewczyna będąca rzekomym nadawcą nie żyje od prawie trzech miesięcy. Podąża śladami poszlak i odkrywa powiązania mordercy z innym zajściem sprzed roku. Ponadto cicha miejscowość pod lasem okazuje się sceną jeszcze wielu innych niewyjaśnionych historii.