23 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Leszek Herman w Między Wierszami

Spread the love

Leszek Herman w Między Wierszami

Cykl: Rozrywki sówki

Jeśli nie mogliście się spotkać wczoraj z Leszkiem Hermanem, to mam dla Was dobre wieści. Już 28 października 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się wydarzenie z nim w roli głównej. To kolejna odsłona cyklu Spotkania (w) Między Wierszami. Z autorem powieści Krzyż Pański porozmawia Gabriel Augustyn. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które możecie zdobyć tutaj: https://app.evenea.pl/event/leszekherman/.

Kilka słów o najnowszej książce Leszka Hermana; Podczas lektury poznamy pracownika Archiwum Narodowego Wielkiej Brytanii, który nazywa się George O’Malley. Mężczyzna odlicza już miesiące emerytury. Jednak jego przełożeni oczekują, że jeszcze przed odejściem rozpocznie inwentaryzację dokumentów pochodzących z pierwszych lat po drugiej wojnie światowej, więc o lenistwie nie ma mowy. Wśród starych starych faktur i innych papierów odnalezione zostają dwa stare kufry należące do Billa Bentincka, byłego ambasadora Jej Królewskiej Mości w Polsce. Stare księgi w języku polskim oprawione w skórę prowokują wiele pytań. O’Malley orientuje się, że ma do czynienia z rodzinnym archiwum, którego ostatnią właścicielką była hrabina Elżbieta Radecka-Mikuliczowa. Ostatnią spadkobierczynią okazuje się być Anna Fleming zamieszkująca w podszczecińskim Dalewie. Kobieta razem z wnuczką, Karen próbuje odszyfrować tajemniczy testament. Gdzie znajduje się trzecia zaginiona skrzynia wspomniana w testamencie? Kim są ludzie, którzy również biorą udział w wyścigu po hrabiowski spadek? Do czego są zdolni, by dorwać się do fortuny?

Leszek Herman urodził się 10 kwietnia 1967 roku w Szczecinie. Jest absolwentem architektury na Politechnice Szczecińskiej. Specjalizuje się w obiektach zabytkowych. Razem z bratem prowadzi Studio Projektowe Herman, które odpowiedzialne jest miedzy innymi za renowację Starej Rzeźni. W latach 1993-1995 publikował w szczecińskim wydaniu Gazety Wyborczej artykuły o niezwykłych miejscach w Szczecinie i na Pomorzu. Autor powieści: Sedinum. Wiadomość z podziemiLatarnia umarłychBiblia diabłaSieci widmaZbawiciel. 16 maja 2016 roku odebrał nagrodzę Szczecin Business Awards w kategorii Osobowość Regionu w uznaniu za niekonwencjonalny i skuteczny sposób promowania naszego miasta na kartach powieści Sedinum. Z kolei w 2017 roku otrzymał tytuł honorowego Ambasadora Szczecina.

Do zobaczenia w Miedzy Wierszami, w Szczecinie!