22 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Krystyna Rodzewicz w Między Wierszami

Spread the love

Krystyna Rodzewicz w Między Wierszami

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam kolejną zapowiedź kulturalną dla miłośników szczecińskiej literatury. Już 5 listopada 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się wydarzenie w ramach cyklu Spotkania (w) Między Wierszami – jego bohaterką będzie poetka, prozatorka i wiceprezes szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich, Krystyna Rodzewicz. Porozmawia z nią o ostatniej publikacji Abordaże szczecińskie Gabriel Augustyn.

(…) Moje miasto budzi i zapisuje nostalgię, podobnie jak podróż zabytkowym tramwajem w zimowej szczecińskiej mgle. Zapraszam do spojrzenia na ten gród oczami moich bohaterek, a jednocześnie do przyjrzenia się jego mieszkańcom, kształtowanym w ten trudny do określenia, mityczny sposób, przez to miejsce, o jakże nietuzinkowej historii, którym prócz Polaków władali: Pomorzanie, Duńczycy, Szwedzi, Prusacy, Rosjanie, Francuzi i Niemcy – tymi słowami autorka kończy swoje pierwsze opowiadanie w zbiorze – utwór nosi tytuł Inspiracje.

Krystyna Rodzewicz jest szczecinianką, inżynier budownictwa, poetką, pisarką, wiceprezeską i członkinią szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Ukończyła studia magisterskie na Politechnice Szczecińskiej i francuskojęzyczne studia podyplomowe Zarządzania Systemami Przemysłowymi. Stypendystka programu Wspólnoty Europejskiej TEMPUS w Lyonie. Aktualnie jest studentką studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim. Publikowała swoje wiersze, reportaże, wywiady i opowiadania w licznych periodykach i antologiach. Ma na koncie tom poezji Indeks Szczęścia, tom prozy poetyckiej Na północ od Bieguna Północnego, powieść Pytania z głębi oraz zbiory prozatorskie Europo… Europa! i Abordaże szczecińskie.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, które zdobędziecie tutaj: https://app.evenea.pl/event/krystynarodzewicz/. Do zobaczenia w Między Wierszami, w Szczecinie!