20 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zapowiedź recenzencka: Dorota Czerwińska powraca!

Spread the love

Zapowiedź recenzencka: Dorota Czerwińska powraca!

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj otrzymałam dobrą wiadomość od pisarki, Agnieszki Peszek. Już 2 listopada 2021 roku będzie miała premierę jej najnowsza powieść Dziewczyna z wnęki – kontynuacja przygód Doroty Czerwińskiej. Pamiętacie książkę Przez pomyłkę? Jeśli jeszcze nie czytaliście, to polecam. Wracając do nowości, główna bohaterka ponownie stanie przed trudnym zadaniem znalezienia mordercy. Ponadto zostanie dziewczynie powierzona sprawa sprzed lat, którą 25 lat temu żyła cała jej rodzina. Jak tym razem poradzi sobie policjantka?

Podrzucam krótki fragment książki na zachętę: Wzięła głęboki wdech i bardzo powoli ponownie otworzyła oczy. Było dokładnie tak jak przy pierwszej próbie. Otaczały ją egipskie ciemności.  Nic nie widziała poza małą, świecącą się na czerwono diodą. To musi być jakaś kamera lub aparat – pomyślała. Chciała wyciągnąć do niej ręce i sprawdzić, co to dokładnie jest, ale nie była w stanie. Zaczęła się szarpać, ale nic to nie dawało. Ręce miała związane czymś z tyłu za krzesłem, a nogi unieruchomione przy jego nóżkach. Delikatnie przechyliła się na prawy bok i niemal od razu poczuła bliskość ściany. To samo stało się, gdy wychyliła się w lewo. Palcami rąk dotykała ściany za sobą, a światełko przed nią było dość blisko, to mogło oznaczać tylko jedno. Była uwięziona w mikroskopijnym pomieszczeniu, bez drzwi i okien. Próbowała krzyczeć, ale to coś w ustach nie pozwalało jej na to. Wiedziała, że jeśli szybko czegoś nie wymyśli, będzie po niej. Dobrze pamiętała z lekcji przyrody w szkole podstawowej, że człowiek jest w stanie wytrzymać bez wody maksymalnie pięć dni. Tylko czy w tym czasie ktoś ją znajdzie i wydostanie z tej pułapki?

Agnieszka Peszek jest autorką, która ma na koncie kryminał (właściwie to już dwa) i książki sportowe. Z wykształcenia marketingowiec. Na co dzień zajmuje się wspieraniem swoich podopiecznych w dbaniu o ich sprawność fizyczną i kondycję. Swoje umiejętności związane z marketingiem wykorzystuje w każdym prowadzonym przez siebie projekcie. Dotychczas wspierała rodzinny gabinet stomatologiczny oraz prowadziła markę odzieżową. W jej dorobku znajdują się takie książki sportowe, jak: Snowboard. Dla poczatkujących i średniozaawansowanych, czy 147 ćwiczeń z piłką gimnastyczną.

Powieść Dziewczyna z wnęki znajduje się już w mojej biblioteczce – recenzja wkrótce!