18 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Konkurs dramaturgiczny im. Tadeusza Różewicza

Spread the love

Konkurs dramaturgiczny im. Tadeusza Różewicza

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs – został ogłoszony 9 października 2021 roku, w setną rocznicę urodzin jego patrona. Teatr Miejski w Gliwicach organizuje Konkurs o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza. Inicjatywa adresowa jest do autorów, którzy w swoim dorobku posiadają przynajmniej jeden wcześniej opublikowany utwór literacki.

– Patronat Tadeusza Różewicza nad Nagrodą jest nieprzypadkowy – w Gliwicach przez dwadzieścia lat mieszkał i tu napisał nie tylko swoje najbardziej znane utwory sceniczne, ale i inne dzieła literackie, które odmieniły oblicze polskiej poezji i dramatu współczesnego – powiedział jeden z inicjatorów konkursu i dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk.

Do konkursu można zgłaszać utwory dramatyczne przeznaczone do wystawienia w teatrze. Utwory nie mogą być wcześniej nagradzane, ani wystawiane w formie sztuki teatralnej. Zgłoszeń dokonujemy w sekretariacie Teatru Miejskiego w Gliwicach przy ul. Nowy Świat 55/57, 44-100 Gliwice do 31 marca 2022 roku. Jeden uczestnik może zgłosić tylko jeden tekst.

Na zwycięzcę czeka statuetka oraz honorarium w wysokości 50000 zł. Nagrodzony dramat zostanie wystawiony na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz opublikowany przez Muzeum w Gliwicach w serii Czytelnia Sztuki. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://nagrodarozewicza.pl/regulamin/. Powodzenia!