18 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Gdy przeszłość puka do drzwi…

Spread the love

Gdy przeszłość puka do drzwi…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – kłania się wydawnictwo Harper Collins Polska. Już 27 października w sprzedaży znajdzie się powieść Fałszywy świadek, którą napisała Karin Slaughter. Pokaże nam ona, że czasem wystarczy jedna chwila, aby na zawsze odmienić czyjeś życie. Poznamy Leigh Collier, która ciężko pracowała, by zbudować swoje na pozór normalne życie. Jest dobrze opłacaną adwokatką, ma nastoletnią córkę, której wyników w szkole nie można się powstydzić, a nawet jej rozwód przebiegł w miarę kulturalnie. Pewnego dnia jednak przeszłość puka do drzwi, a demony mrocznego dzieciństwa drapią w nie.

Karin Slaughter  urodziła się 6 stycznia 1971 roku. Jest amerykańską pisarką, autorką wielu kryminałów i thrillerów. Zadebiutowała w 2001 roku powieścią Blindsighted (Zaślepienie), wydaną w prawie trzydziestu językach, za którą otrzymała The Dagger Award. Autorka między innymi takich tytułów, jak: Płytkie nacięcie, Zimny strach, Fatum, Pęknięcie i wielu innych.

Główna bohaterka o zwyczajności, na którą zapracowała, marzyła. Za tą zwykłą codziennością kryje się jednak mroczne dzieciństwo Leigh i jej siostry Callie, naznaczone tajemnicami, skalane zdradą i ostatecznie zakończone aktem przerażającej przemocy. Gdy pewnego dnia podejmuje się obrony nowego klienta, demony przeszłości zaczynają burzyć budowany przez nią porządek. Obie siostry będą musiały się z nimi zmierzyć. Jesteście ciekawi tej historii? Już wkrótce będzie okazja, by ją poznać.