15 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

W Pałacu literacko: Anna Jakubczak

Spread the love

W Pałacu literacko: Anna Jakubczak

Cykl: Rozrywki sówki

Mam dla Was zapowiedź kojonego, już 79. spotkania z cyklu W Pałacu literacko organizowanego przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich i Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji. Gościem Róży Czerniawskiej-Karcz będzie młoda szczecińska poetka, Anna Jakubczak, która zaprezentuje swój najnowszy tom wierszy wydany w serii:akcent pod tytułem Z wnętrza… Wydarzenie odbędzie się już 21 października 2021 roku o godzinie 17.30 w sali multimedialnej 106 Pałacu Młodzieży.

Anna Jakubczak  jest poetką, prozatorką, publicystką, animatorką kultury. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku dziennikarstwo i zarządzanie mediami na Uniwersytecie Szczecińskim. Wydała również tomy wierszy Ars Poetica i Rozmowy nocą. Publikowała też w wielu antologiach w Polsce i za granicą. Laureatka konkursów. Kandydatka do szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Założycielka portalu ukochajsiebie.pl związanego z tematyką rozwoju osobistego, kreowania wizerunku i szeroko rozumianej mistyki.

Z wnętrza…, to tomik, w którym uczucia, szczególnie te bardzo ukryte wychodzą na światło dzienne. Pierwsze skrzypce gra tutaj miłość, która dojrzewa w bohaterach i doprowadza do ich ostatecznej transformacji. Przeżywają chwile rozstań, separacji, lekcji życiowych, by w końcu móc wrócić do siebie. Nie brakuje w tomiku odniesień do Małego Księcia, Piotrusia Pana, ale i psychologii Junga, Freuda, czy kosmologii. Wszystko, co płynie z tytułowego wnętrza wynika z miłości i w efekcie do niej prowadzi. To wiersze, w których kryje się każdy z nas, nasze emocje, rozterki, nasze przemiany i tylko nam znane uczucia – opowiada o swojej najnowszej publikacji Anna Jakubczak.

Ze względu na sytuację epidemiczną liczba miejsc jest ograniczona, a na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki. Dostępne są 22 sztuki, które można pobrać ze strony www.palac.szczecin.pl  Wejściówka jest ważna po telefonicznym potwierdzeniu i podaniu niezbędnych danych, tel. 91 422 99 59, wew. 31, w godzinach 9.00-14.00 do dnia 20.10.2021. Do zobaczenia!