5 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Turniej poetycki: Róże Różewicza

Spread the love

Turniej poetycki: Róże Różewicza

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was informację o kolejnym konkursie, a właściwie turnieju. Jak pewnie już wiecie, patronem tego roku jest Tadeusz Różewicz – świętujemy setną rocznicę jego urodzin. Z tej okazji Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza Turniej Poetycki Róże Różewicza. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich z całej Polski. Można zgłaszać utwory o dowolnej tematyce i formie poetyckiej. Jak przekonuje organizator turnieju: Jesteśmy przekonani, że właśnie taka otwarta formuła, której celem jest szeroko rozumiana popularyzacja twórczości poetyckiej, ma sens w kontekście pamięci o Tadeuszu Różewiczu. 

Zadanie uczestnika, to napisanie dwóch utworów poetyckich. Nie mogą być one wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty tradycyjnej do 3 listopada 2021 roku. Adres: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek Ratusz 27, 50-101 Wrocław. Wiersze oceni jury pod przewodnictwem Bogusława Kierca. Na laureatów czekają nagrody pieniężne: 1500 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce), 700 zł (III miejsce).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 listopada 2021 o godz. 18:00 podczas uroczystej gali w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu oraz opublikowane na stronie internetowej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/turniej-poetycki-roze-rozewicza/. Powodzenia!