20 września 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Zbigniew Jahnz prezentuje najnowszą książkę…

Spread the love

Zbigniew Jahnz prezentuje najnowszą książkę…

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź 78. wieczoru W Pałacu literacko – pierwszego od dłuższego czasu, w którym będziecie mogli uczestniczyć osobiście. Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie oraz Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie zapraszają na spotkanie ze Zbigniewem Jahnzem promujące jego najnowszą książkę wydaną w serii:akcent pod tytułem Jestem…. Z autorem porozmawia Róża Czerniawska-Karcz. Wydarzenie odbędzie się 30 września 2021 roku o godzinie 17.30. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują bezpłatne wejściówki – śpieszcie się!

Poeta zaprasza nie tylko do lektury i na spotkanie, ale również do swojego wnętrza tymi słowami: Każdy człowiek ma swój bagaż doświadczeń, przeżyć… wrytych w pamięć obrazów i zdarzeń, z którymi musi sobie radzić. Aby je przyswoić, trzeba to opisać i zrozumieć. Tom wierszy Jestem…, który Państwu oddaję,  jest próbą wejrzenia w istotę wszechrzeczy. Zapraszam Państwa do wędrówki przez zakamarki mojego umysłu, kryjącego blaski i cienie człowieczeństwa jako takiego. Człowieczeństwa próbującego poradzić sobie z demonami przeszłości i zagadkami przyszłości. Czy znajdziecie w prezentowanych tekstach samych siebie? Nie wiem. Jeśli nie – trudno. Jeśli tak, to nie wierzcie w to, że ten kto pyta, nie błądzi. Zaręczam. Błądzi. I to bardzo. A to boli.

Zbigniew Jahnz jest szczecinianinem, plastykiem, fotografikiem, grafikiem komputerowym, animatorem kultury, poetą i byłym żołnierzem zawodowym. Od wielu lat należy do Wojskowej Grupy Literackiej In Aeternum działającej przy Klubie 12 Dywizji Zmechanizowanej, a od 2011 roku działa na rzecz szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Warto wspomnieć, że jest też organizatorem wielu wystaw, spotkań autorskich i prelekcji. Współorganizator 6 edycji Korytowskiej Nocy Poetów, a także uczestnik i laureat licznych konkursów literackich. Publikował w warszawskim piśmie społeczno-kulturalnym Własnym głosem, szczecińskim eleWatorze, w Pegazie Polickim, a także almanachach: Ikebana wierszaPrzestrzeń pod stopami, Spojrzenia, Światłocienie, Czas, W blasku świec. Ma na koncie 4 tomy poezji: Pomroki…, Klamra czasu, Katharsis, Zapętlenia.

Ze względu na sytuację na sytuacje pandemiczną liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują bezpłatne wejściówki – 22 sztuki, które można pobrać tutaj: https://palac.szczecin.pl/pobierz/wejsciowka.pdf. Wejściówka jest ważna po telefonicznym potwierdzeniu i podaniu niezbędnych danych, tel. 91 422 99 59, wew. 31, w godzinach 9.00-15.00 do dnia 28.09.2021. Do zobaczenia!