20 września 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Gdy festiwal muzyczny przerywa zbrodnia…

Spread the love

Gdy festiwal muzyczny przerywa zbrodnia…

Cykl: Blogowe spotkania literackie 

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Kobiecego. Już 29 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się drugi tom serii Bieszczadzkie demony. Nosi tytuł Diabli taniec. Przypomnę tylko, że pierwszy, to Licho nie śpi. Autorką jest Emilia Szelest. Spokój nie zagościł w Bieszczadach na długo. Muzyczny festiwal zostaje brutalnie przerwany przez krwawą zbrodnię. Czy młodzi ludzie zginęli w wyniku rytualnego samobójstwa, czy masowego morderstwa?

Emilia Szelest jest pisarką rodzinnie i zawodowo związaną z Sanokiem. Autorka romansów, kryminałów i erotyków. Redaktorka naczelna Tygodnika Sanockiego. Zadebiutowała jako autorka opowiadań fanfiction, szczególną popularność przyniosły jej książki udostępniane w serwisach internetowych. Pierwszą powieść wydała pod nazwiskiem Wituszyńska. Nosi tytuł Niebezpieczna gra.

Bohaterka powieści, Magda już nigdy nie zamierza czuć się bezradna i słaba. Po rozwiązaniu sprawy, którą jej przełożeni od początku spisywali na straty, pod okiem Damiana trenuje techniki samoobrony. W tym samym czasie mężczyzna wciąż walczy ze swoimi demonami – wie, że stoi na krawędzi i jeden krok wstecz może doprowadzić do ponownego upadku. Tylko obecność Magdy działa na niego kojąco. Jest dla niego jednocześnie źródłem męki. Ma przecież narzeczonego i nigdy nie będzie jego. Przed młodą prokurator i byłym śledczym kolejne wyzwanie. Podczas festiwalu muzycznego ginie kilkoro młodych ludzi. Sprawa zatacza coraz większe kręgi. To zmusza Damiana do wejścia w świat, który udało mu się zostawić za sobą. Czy nasza bohaterka będzie latarnią, która wskaże mu bezpieczną drogę do domu? Przekonacie się już wkrótce.