14 września 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Jakub Małecki w Między Wierszami

Spread the love

Jakub Małecki w Między Wierszami

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedz kulturalną dla miłośników literatury. Zaplanowane jest już czwarte wydarzenie w ramach cyklu Spotkania (w) Między Wierszami. W czwartek, 23 września 2021 roku o godzinie 18.00 spotkamy się z Jakubem Małeckim. Gabriel Augustyn porozmawia z nim o jego najnowszej powieści Święto ognia. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Zapis wydarzenia zostanie później udostępniony na profilu księgarni Między Wierszami w Szczecinie oraz na kanale YouTube.

Jakub Małecki urodził się w 1982 roku, w miejscowości Koło. Z wykształcenia jest ekonomistą. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem Dłonie na łamach magazynu Science Fiction, Fantasy i Horror. Autor między innymi Saturnina, Rdzy i Horyzontu. Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Laureat stypendium Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i hebrajski. Na podstawie Horyzontu powstanie film w reżyserii Bodo Koxa.

Jeszcze mam dla Was na zachętę kilka słów o najnowszej książce autora. Święto ognia jest kameralną opowieścią o przekraczaniu granic i cenie, którą trzeba za to zapłacić. O zachłanności życia oraz konfrontacji z niemożliwym. Podczas lektury poznamy Łucję, która wierzy, że przed wspomnieniami uratuje ją balet. Nastka obserwuje świat przez okno z taką uwagą, że zdarza jej się przenosić w innych ludzi. Ich ojciec coraz częściej ucieka do jedynego miejsca, w którym czuje, że żyje naprawdę. Każde z nich na swój sposób obłaskawia przeszłość. Przekonamy się też, że pasja może ocalić lub zniszczyć. Prawa do ekranizacji tej historii jeszcze przed publikacją książki zakupiła wytwórnia Opus Film.

Do zobaczenia!