12 września 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Magia ogrodów: wyniki

Spread the love

Magia ogrodów: wyniki

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj dla odmiany mam dla Was wyniki konkursu. W tym roku został ogłoszony VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Magia ogrodów. Został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rabie Wyżnej. W tej edycji organizator nie narzucał tematu, jednak przewidziana była nagroda specjalna za wiersz o szeroko pojętej tematyce ogrodowej. Uczestnicy nadesłali 172 zestawy utworów, czyli w sumie 138 wierszy. Widać, że inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością.

W jury znaleźli się: Andrzej Dębkowski, Marzena Dąbrowa Szatko i Małgorzata Skwarek-Gałęska. To ich zadaniem było dokonanie trudnych wyborów wśród tulu zgłoszeń. Statuetkę za najlepszy wiersz o tematyce ogrodowej zdobyła Mariola Kruszewska z Mińska Mazowieckiego. Utwór nosi tytuł ja tu tylko przejazdem. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Zemanek za zestaw: Głosy, Ciało i krew. Drugie miejsce przyznano Arkadiuszowi Stosurowi za wiersze Zaczarowany ogród /kantata/, Przedziwny ogród, 1903. I przyszedł czas na wyjawienie, czyje utwory poetyckie zdobyły trzecie miejsce. To nazwisko już znamy: Mariola Kruszewska za zestaw, w którym znajduje się – prócz wcześniej wymienionego tekstu – na czwartym piętrze.

Przyznano także trzy wyróżnienia: Bogdanowi Nowickiemu, Adamowi Buszkowi oraz Bogusławie Chwierut. Jury zauważyło też utwory takich twórców, jak: Małgorzata Kulisiewicz, Tadeusz Knyziak, Henryk Modzelewski, Iwana Świerkula. Już na sam koniec jeszcze przyznano dwa wyróżnienia specjalne: Annie Piliszewskiej i Kamili Rogalskiej. Wszystkim zagrodzonym, wyróżnionym i zauważonym gratuluję oraz życzę dalszych sukcesów.