3 września 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Śladami Rzeźnika z Niebuszewa

Spread the love

Śladami Rzeźnika z Niebuszewa

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kolejnego wydarzenia związanego z projektem Kryminał czai się wszędzie. Już 16 września 2021 roku o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spacer śladami Rzeźnika z Niebuszewa. Start: filia nr 4 (Księcia Barnima III Wielkiego 25). Treści podczas przechadzki będą tłumaczone na język migowy.

Śladami poczynań tego mordercy poprowadzi uczestników przewodniczka miejska, specjalistka od legend (nie tylko miejskich), ale także od turystyki kulturowej, miłośniczka kryminałów i literatury regionalnej, redaktorka i wydawczyni książek o regionie, Małgorzata Duda.

Na trasie spaceru będą się znajdować miejsca, w których rozgrywały się makabryczne wydarzenia sprzed lat. Wśród nich znajduje się miedzy innymi kamienica, w której mieszkał Józef Cyppek. Dotrzemy również nad jezioro Rusałka. Jak niesie wieść, to w nim morderca utopił szczątki swych ofiar. Będzie też okazja, by się zapoznać z publikacjami dotyczącymi najsłynniejszego szczecińskiego morderstwa, jakie znajdują się w zbiorach biblioteki.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki.

.