31 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie: Rzeźnik z Niebuszewa

Spread the love

Spotkanie: Rzeźnik z Niebuszewa

Cykl: Rozrywki sówki

Mam zapowiedź kulturalną dla miłośników nie tylko literatury, ale również historii. Już 14 września 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie panelowe pod nazwą Rzeźnik z Niebuszewa. Prawda i fikcja. Na wydarzenie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. Będzie okazja, aby spotkać się z autorami, którzy w swojej twórczości inspirowali się postacią słynnego szczecińskiego zbrodniarza, Rzeźnika z Niebuszewa: Jarosławem Błahym, Jarosławem Molendą i Tomaszem Pankiem. Prowadzenie: Agata Rokicka.

Jarosław Błahy urodził się w 1966 roku, w Szczecinie. Jest poetą, prozaikiem i eseistą, a także instruktorem teatralnym. Współpracownik wydawnictwa tematycznego The Serpent.pl. Współautor książek: Tożsamość kulturowa i pogranicza identyfikacji, Kanon i obrzeża. Ma na koncie takie publikacje, jak: esej Literatura jako lustro. O projekcji i odbiciach fizjologicznych w twórczości Leo Lipskiego i zbiór opowiadań Rzeźnik z Niebuszewa. Publikował również swoje teksty prozatorskie w antologiach.

Jarosław Molenda jest polskim pisarzem, publicystą i podróżnikiem. Absolwent filologii klasycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie zajmuje się szeroko rozumianą publicystyką podróżniczą, popularnonaukową i historyczną. Jego publikacje można znaleźć w takich periodykach, jak Archeologia Żywa, Filomata, Focus Historia, Globtroter, Kombatant, Miejsca święte, Mówią wieki, Nieznany Świat, Odkrywca, Rzeczpospolita, Wiedza i Życie, Zew Północy. Autor między innymi takich książek, jak: Wampir z Warszawy, Bikini Killer. Seryjny morderca Charles Sobhraj – jego życie i zbrodnie, Rzeźnik z Niebuszewa. Seryjny morderca i kanibal czy kozioł ofiarny władz PRL-u?, Gorszycielki – dziewczyny, które łamały tabu i konwenanse.

Tomasz Panek urodził się w 1990 roku, w Gryficach. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Rysowanie od zawsze sprawiało mu przyjemność. Autor takich publikacji, jak Mało szczegółowy przewodnik po Szczecinie, Szczecin leży nad morzem, a także współautor Komiksu szczecińskiego i komiksu szczecińskiego 2. Zajmuje się również malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią Szczecin 2200 ukazującą miasto w postapokaliptycznym wydaniu.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki. Do zobaczenia!