30 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poetycki: Świat niedopowiedziany

Spread the love

Konkurs poetycki: Świat niedopowiedziany

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Dom Literatury w Łodzi, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi i Muzeum Regionalne w Brzezinach ogłaszają XIII Ogólnopolski Konkurs Poezji Lirycznej im. Andrzeja Babaryki Świat niedopowiedziany. Inicjatywa adresowana jest do osób, które w swoim dorobku mają nie więcej, niż dwie książki poetyckie.

Celem konkursu jest upamiętnienie twórczości poetyckiej i postaci brzezinianina, Andrzeja Babaryki, który żył w latach 1952-2006. Był polskim poetą, dziennikarzem i animatorem kultury. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Łódzkim. Był członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wydał takie książki, jak: Sen konieczny, W kręgu innej lampy, Życie daremne, Linia horyzontu. Motto XIII edycji konkursu stanowi fragment jego liryku Bóg mamo z pierwszego wymienionego tomu: Godzina zmiłowania – nie wybiła/ godzina uzdrowicieli – nie wyzdrowiała/ godzina wisielców – nieodcięta od sznura. 

Zadanie uczestnika, to napisanie trzech wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Prace razem z informacjami kontaktowymi zawartymi w osobnym pliku i oświadczeniem RODO nadsyłamy za pomocą poczty elektronicznej do 15 października 2021 roku. E-mail: babaryko.konkurs@gmail.com. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Rozstrzygnięcie nastąpi w listopadzie 2021 roku w Brzezinach podczas edycji regionalnej XV Festiwalu Puls Literatury. Regulamin znajdziecie tutaj: https://docs.google.com/document/d/1ze8sKXG2yl0BJKX2X3bPsmkTKkGV7G0e/edit. Podaję również link do oświadczenia: https://docs.google.com/document/d/1zoIhrm1xgQfMqiSIRqDIl7GQ4H3jE1Ij/edit. Powodzenia!