30 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 2

Cena za poznanie prawdziwego ja…

Spread the love

Cena za poznanie prawdziwego ja…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Lira. Już 20 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się thriller Wojciecha Nerkowskiego pod tytułem Infantka. Poznamy Hanię, który żyje na walizkach z głową w chmurach – pracuje jako stewardesa. Wychowała się w domu dziecka i nic nie wie o swoich biologicznych rodzicach. Pewnego dnia zwiedza zabytkowy pałacyk. Wszyscy wokół zauważają jej zdumiewające podobieństwo do postaci ze starego obrazu. Jaką cenę dziewczyna zapłaci za poznanie prawdy?

Wojciech Nerkowski jest scenarzystą filmowym i telewizyjnym, a także współtwórcą najpopularniejszych polskich seriali. Pisarz. Ma na koncie między innymi trylogię komediowo-kryminalną Spisek scenarzystów (Spisek scenarzystów, Zdrada scenarzystów, Koniec scenarzystów), cykl sensacyjny Robert Kidd (Przecięcie, Kryptonim Romeo, a także powieści Ja Ciebie też, Okrutnie piękny. Jest też tłumaczem literatury angielskiej i amerykańskiej.

Podobieństwo do postaci ze starego obrazu sprawia, że Hania zaczyna podejrzewać, iż  może być nieślubną córką potomka szlacheckiego rodu. Przed śmiercią udało mu się odzyskać rodzinne dobra. Nic dziwnego, że spadkobiercy zrobią wszystko, by uniemożliwić dziewczynie odkrycie tajemnic przeszłości. To thriller i powieść obyczajowa w jednym. Czytelnik będzie miał okazję poznać wciągającą historię o poszukiwaniu własnego ja, lecz wszystko ma swoją cenę. Jakie granice będzie musiała przekroczyć bohaterka, aby dotrzeć do prawdy? Tego dowiecie się już wkrótce.