29 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Rosja chciałaby o nim zapomnieć…

Spread the love

Rosja chciałaby o nim zapomnieć…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką od wydawnictwa Skarpa Warszawska. Już 15 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się historia najbardziej przerażającego mordercy współczesnej Rosji. Książka nosi tytuł Doberman, a autorem jest Jacek Piekiełko. Mamy rok 1996. W rzece Aba zostaje znaleziony kawałek dziecięcej czaszki. Po intensywnych przeszukiwaniach terenów wokół rzeki, śledczy odnajdują rozczłonkowane ciała dziewczynek i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. To nie jest koniec makabrycznych zbrodni…

Jacek Piekiełko jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Śląskim. Pisarsko zadebiutował opowiadaniem Czarny lęk pada w antologii Dziedzictwo Manitou. Publikował w czasopismach internetowych i antologiach. Laureat ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015. Autor książek  Biały SłońWymazaniNiewidoczni, W złej wierze, Ciemne siły. Doberman, to jego szósta i zdecydowanie najmocniejsza powieść, w której zmierzył się z gatunkiem true crime.

Po makabrycznych odkryciach na mieszkańców Nowokuźniecka pada blady strach. W mieście pojawiają się pogłoski o wyjątkowo brutalnym, seryjnym mordercy. Podczas lektury poznasz historię chłopca, który mógłby być Twoim kolegą. Mężczyzny, z którym chętnie napiłbyś się wódki i ponarzekał na życie oraz świat. Człowieka, który przeżył wielką miłość. Najbardziej przerażający morderca współczesnej Rosji nazywany jest Potworem z Nowokuźniecka, Syberyjskim Rozpruwaczem, maniakiem, chałupnikiem, czy bestią. Ten kraj chciałby o nim zapomnieć. Odważysz się poznać tę historię?