28 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zabójczy karnawał

Spread the love

Zabójczy karnawał

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Skarpa Warszawska. Już 1 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się trzecia część serii Warszawianka Idy Żmiejewskiej. Nosi tytuł Od zmierzchu do świtu. Przypomnę tylko, że poprzednie tomy, to Warszawianka i Gdy zgasną światła. Mamy karnawał 1894 roku. Mieszkańcy Warszawy bawią się w najlepsze. W trakcie balu w Resursie Obywatelskiej, ginie Józefina Majerowa, wyrocznia w sprawach mody oraz autorka rubryki towarzyskiej w jednej z warszawskich gazet. Morderca znika w tłumie gości i nie pozostawia po sobie śladu.

Ida Żmiejewska z wykształcenia jest pedagożką. z profesji doradczyni zawodowa, specjalistka ds. kariery i trenerka. Również pisarka z zamiłowania. Przez kilka lat pisała fanfiki potterowskie, a oficjalnie zadebiutowała w 2011 roku, w Magazynie Kultury Popularnej Esensja. Opublikowała wtedy opowiadanie kryminalno-fantastyczne o Eryku Potockim pod tytułem Morderstwo w Widmo Ekspresie. Kolejny tekst z tej serii, to Wieczny sen – ukazał się w miesięczniku Science Fiction, Fantasy i Horror. Finalistka następujących konkursów: Horyzonty Wyobraźni 2012 i Ostatni Dzień Pary.

Podczas tego karnawału każdego dnia w wielkich salach i domach prywatnych odbywają się przyjęcia, rauty i maskarady. Matki robią wszystko, aby znaleźć odpowiednich mężów dla córek, a ojcowie liczą ruble przeznaczone na posagi. Radosny nastrój zostaje przerwany morderstwem dziennikarki. Młody sędzia śledczy, Jerzy Szuster robi wszystko, by rozwikłać tę sprawę. Pomaga mu w tym komisarz policji, Aleksander Woronin. Niestety wysiłki śledczych nie przynoszą żadnych efektów. Nikt nie zna tajemnic zmarłej kobiety. Motywy zbrodni są niejasne, a zeznania świadków wykluczają się wzajemnie. Ponadto podejrzani mają żelazne alibi. Jedyny dowód rzeczowy, to stłuczona butelka. Tymczasem ktoś zabija kolejną osobę i tutaj pojawia się pytanie: co łączy dwie z pozoru różne ofiary? Gdzie szukać rozwiązania? W teraźniejszości, czy przeszłości? Jaką rolę w sprawie odgrywa Leontyna Rapacka? Jesteście ciekawi? Wkrótce będzie okazja, by znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Miłej lektury!