27 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Wrześniowy turniej jednego wiersza

Spread the love

Wrześniowy turniej jednego wiersza

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejną inicjatywę związaną z poezją. W ramach IV Festiwalu im. Miśka z Męcińskiej 4 września 2021 roku odbędzie się IV Turniej Jednego Wiersza im. Miśka z Męcińskiej. Konkurs ma charakter otwarty. Organizatorem jest Stowarzyszenie Salon Literacki. Organizatorzy festiwalu zapowiadają również warsztaty poetyckie i gwary warszawskiej, spacery literackie, prezentację nowości poetyckich, rozmowy o Stefanie Wiecheckim Wiechu i o tym, co zostało z gwary warszawskiej, koncert Heńka Małolepszego i nie tylko.

Wróćmy do turnieju, który odbędzie się w Klubokawiarni Kicia Kocia w Warszawie. Rozpocznie się o godzinie 14.00, a początek zapisów zaplanowany jest na 13.30. Uczestnicy będą mogli zaprezentować tylko i wyłącznie własne wiersze. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Organizator nie ogranicza tematyki prezentowanych tekstów, ale zależy mu szczególnie na tych promujących pozytywny stosunek do życia, charakterystyczny dla prawobrzeżnej Warszawy, swojskość oraz tolerancję. Mile widziane będą również teksty związane z Pragą Południe. Czas prezentacji nie może przekroczyć dwóch minut.

Główną nagrodą jest statuetka autorstwa rzeźbiarki, Joanny Bylickiej. Pula nagród finansowych wynosi 2000 zł. Dodatkowo mogą być przyznane gratyfikacje rzeczowe. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://misiek.salonliteracki.pl/2021/08/regulamin-iv-turnieju-jednego-wiersza-im-miska-z-mecinskiej/. Powodzenia!