25 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na autorską książkę literacką

Spread the love

Konkurs na autorską książkę literacką

Cykl: Rozrywki sówki

Specjalnie dla Was znalazłam kolejny konkurs. Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy ogłasza XV Ogólnopolski Konkurs na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2022. Celem inicjatywy jest możliwość profesjonalnego wydania zgłoszonej do konkursu autorskiej książki literackiej w oryginalnej, atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie. Adresowana jest do osób pełnoletnich.

Zadanie uczestnika, to stworzenie autorskiego projektu książki literackiej, na przykład tomu poetyckiego, powieści, czy zbioru opowiadań. Gatunek literacki i tematyka utworów są dowolne. W konkursie biorą udział wyłącznie ilustrowane projekty książek. Twórcą ilustracji może być autor książki lub inna osoba. Projekt przygotowany do druku należy dostarczyć w wersji elektronicznej (plik PDF) oraz w formie wydruku do 31 marca 2021 roku. Adres: Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18, 58-100 Świdnica.

Wybrana przez jury książka zostanie wydana w nakładzie 500 egzemplarzy (200 z nich otrzyma autor). Zwycięzca otrzyma również nagrodę w wysokości. 3000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagrody i promocja zwycięskiej publikacji nastąpią w 2022 roku. Zawiadomienie o wynikach znajdzie się na stronie organizatora do 15 maja 2022 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://mbp.swidnica.pl/2021/07/29/15-ogolnopolski-konkurs-na-autorska-ksiazke-literacka-swidnica-2022/. Powodzenia!