25 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Ile tajemnica będzie się tlić?

Spread the love

Ile tajemnica będzie się tlić?

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Świat Książki. Już 31 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Powolne spalanie Pauli Hawkins. Tym razem pisarka snuje opowieść pełną zwrotów akcji o oszustwie, morderstwie i zemście. Trzy kobiety znały ofiarę makabrycznego morderstwa, choć je ze sobą nic nie łączyło. Świadomie lub nie domagają się naprawienia zła, jakie im wyrządzono. Do czego posuną się, by odzyskać spokój?

Paula Hawkins urodziła się 26 sierpnia 1972 roku w Zimbabwe. Zanim została pisarką, przez piętnaście lat pracowała jako dziennikarka. Obecnie mieszka w Londynie. Autorka powieści Dziewczyna z pociągu i Zapisane w wodzie. Prawa do wydania jej pierwszej powieści kupiły 44 kraje, zaś prawa filmowe sprzedano wytwórni Dreamworks.

Morderstwo młodego chłopaka na barce w Londynie nasuwa pytanie o rolę trzech kobiet. Laury przeżywającej trudne chwile,  z którą późniejsza ofiara umówiła się na przelotny seks i która według świadków jako ostatnia wyszła z barki. Carli będącej ciotką zmarłego pogrążoną w żałobie, która i tak już opłakuje inną krewną. I wreszcie Miriam – wścibska sąsiadka, która znalazła zakrwawione zwłoki i ma tajemnice przed policją. Trzy kobiety z różnych powodów kipią gniewem. Gdy chodzi o zemstę, ludzie są zdolni do straszliwych czynów. Do czego one się posuną? Autorka zadaje proste pytanie: jak długo tajemnica może się tlić, zanim wybuchnie ogniem?