21 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Thriller z historią sztuki w tle…

Spread the love

Thriller z historią sztuki w tle…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem kłania się Wydawnictwo LeTra. Już 15 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się debiutancki thriller z historią sztuki, religią i sekretną organizacją w tle pod tytułem Zaginiony klejnot Ferrary. Autorem jest Greg Krupa. Znajdziemy się właśnie w Ferrarze, gdzie dochodzi do śmierci wybitnego historyka sztuki. Policja ma wątpliwości co do udziału osób trzecich. Trop podejmuje rezolutny dziennikarz.

Greg Krupa urodził się w 1973 roku. Jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo związany z branżą reklamową i wydawniczą. Współzałożyciel i udziałowiec firmy importującej włoską kawę. Zamieszkał początkowo w okolicach Bolonii, aby w końcu osiąść na stałe w Ferrarze. Bogata historia i kultura tego miejsca, to fascynacja, która przerodziła się w inspirację do debiutanckiej powieści.

Funkcjonariusze policji mają wątpliwości, czy historykowi sztuki ktoś pomógł odejść z tego świata. Ponadto w niewyjaśnionych okolicznościach z gabinetu profesora ginie obraz. Śledztwo rozpoczyna dziennikarz. Lawiruje  między swoją charakterną ekspartnerką-policjantką, a tajemniczą pięknością, która wydaje się w jakiś sposób być związana ze sprawą. Co z tego wyniknie? Tego dowiecie się już wkrótce.