16 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

XI Korytowska Noc Poetów – Recz

Spread the love

XI Korytowska Noc Poetów – Recz

Cykl: Rozrywki sówki

Na dni 27-28 sierpnia 2021 roku zaplanowana jest coroczna impreza poetycka, która tym razem odbędzie się w Reczu. Mam na myśli XI Korytowską Noc Poetów. Organizatorami są: Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu W Reczu i Szkoła Podstawowa im. S. Czarnieckiego w Reczu.  Wydarzenie odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Ratuszowej 29. Jak będą wyglądały te dwa dni pełne poezji?

W piątek, 27 sierpnia spotykamy się o godzinie 17.30. Będzie miała wtedy miejsce prezentacja wydawnictw Nocy Poetów takich autorów, jak Halina Surmacz i Bartosz Gawłowski. Pół godziny później przedstawiciele organizatorów przywitają gości. O 18.20 nastąpi wręczenie odznaczeń: Gloria Artis i Gryfa Zachodniopomorskiego. Od 18.40 rozpocznie się wszechnica poetycka, podczas której uczestnicy będą prezentować swoją twórczość. Poprowadzą ją tradycyjnie Grzegorz Haciski i Piotr Pawłowski. W trakcie nie zabraknie czasu na rozmowy i posiłek. O godzinie 22.00 zostaną spalone debiuty wspomnianych na początku twórców. Ostatni punkt programu na ten dzień, to recital Dariusza Kordka.

Sobotę, 28 sierpnia rozpoczynamy o 10.30 śniadaniem. Godzinę później zaczną się warsztaty poetyckie prowadzone przez Irenę Naumowicz z Uniwersytetu Szczecińskiego. Zakończenie imprezy planowane jest na 12.30. Będzie się działo!