14 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zaginięcie, morderstwo i nieuchwytne zagrożenie

Spread the love

Zaginięcie, morderstwo i nieuchwytne zagrożenie

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Czwarta Strona. Już 1 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się kolejna powieść Anny Rozenberg. Nosi tytuł Punkty zapalne i stanowi drugi tom serii David Redfern. Przypomnę tylko, że pierwszy, to Maski pośmiertne. Główny bohater będzie miał do rozwiązania dwie sprawy: zaginięcie kilkuletniej córki polskiej imigrantki oraz zagadkę mrożącego krew w żyłach morderstwa. Ponadto nie może zapomnieć o własnych problemach – zagrożony już jest nie tylko on sam, ale również jego bliscy.

Anna Rozenberg jest częstochowianką. Od roku 2011 mieszka w Wielkiej Brytanii. Ten kraj zainspirował ją kryminalnie, co da się zauważyć podczas lektury książek tej autorki. Czterokrotna laureatka konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Prowadzi także portal redakcje.com.pl, gdzie pomaga szlifować teksty literackie i komercyjne. Maski pośmiertne były jej debiutem na rynku książkowym.

Policja w Woking rozpoczyna poszukiwania kilkuletniej Izy Wolańskiej, córki polskiej imigrantki. Zrozpaczona matka dziewczynki nie potrafi w żaden sposób pomóc funkcjonariuszom. Brak jakichkolwiek tropów sprawia, że służby nie mogą wytypować podejrzanych, ani wskazać motywu ich działania. Upływający czas  zmniejsza szanse na uratowanie dziecka. W tym samym czasie Redfernowi przydzielone zostaje śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa przy Monument Road. W spływającym krwią pokoju odnaleziono ciała pięćdziesięcioletniego taksówkarza, Muztara Abbasiego, i jego żony. Z początku policja zakłada, że zbrodnię popełniono na tle religijnym. Jednak wkrótce znika syn ofiar. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. David Redfern ma na głowie nie tylko dwie opisane przed chwilą sprawy. Tajemniczy mężczyzna, który pozostaje nieuchwytny, zagraża jemu i jego bliskim. Czy uda mu się zatrzymać nieznajomego?  Czy zdąży to zrobić zanim on posunie się za daleko?  Wkrótce będzie okazja, by się przekonać.

Miłej lektury!