14 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

FiKa: Kawa z Krystyną Rodzewicz

Spread the love

FiKa: Kawa z Krystyną Rodzewicz

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź wydarzenia kulturalnego dla miłośników literatury. Już 23 sierpnia 2021 roku o godzinie 15.00 kluboksięgarnia FiKa zaprasza na spotkanie ze szczecińską pisarką, Krystyną Rodzewicz. Autorka będzie promować swoją ostatnią książkę wydaną w serii:akcent nakładem Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Nosi tytuł Abordaże szczecińskie. FiKa mieści się na al. Jana Pawła II 8 w Szczecinie.

Krystyna Rodzewicz jest szczecinianką, inżynier budownictwa, poetką, pisarką, wiceprezeską i członkinią szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Ukończyła studia magisterskie na Politechnice Szczecińskiej i francuskojęzyczne studia podyplomowe Zarządzania Systemami Przemysłowymi. Stypendystka programu Wspólnoty Europejskiej TEMPUS w Lyonie. Aktualnie jest studentką studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim. Publikowała swoje wiersze, reportaże, wywiady i opowiadania w licznych periodykach i antologiach. Ma na koncie tom poezji Indeks Szczęścia, tom prozy poetyckiej Na północ od Bieguna Północnego, powieść Pytania z głębi oraz zbiory prozatorskie Europo… Europa! i Abordaże szczecińskie.

(…) Moje miasto budzi i zapisuje nostalgię, podobnie jak podróż zabytkowym tramwajem w zimowej szczecińskiej mgle. Zapraszam do spojrzenia na ten gród oczami moich bohaterek, a jednocześnie do przyjrzenia się jego mieszkańcom, kształtowanym w ten trudny do określenia, mityczny sposób, przez to miejsce, o jakże nietuzinkowej historii, którym prócz Polaków władali: Pomorzanie, Duńczycy, Szwedzi, Prusacy, Rosjanie, Francuzi i Niemcy – tymi słowami Krystyna Rodzewicz kończy swoje pierwsze opowiadanie w zbiorze – utwór nosi tytuł Inspiracje. Ja jestem już po lekturze całych Abordaży szczecińskich i z czystym sumieniem Wam je polecam. Recenzję znajdziecie tutaj: Szczecińską treścią błyszczy forma. Książka dostępna również w kluboksięgarni FiKa.

Do zobaczenia!