13 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zapowiedź recenzencka: debiut kryminalny Agnieszki Peszek

Spread the love

Zapowiedź recenzencka: debiut kryminalny Agnieszki Peszek

Cykl: Blogowe spotkania literackie

W mojej biblioteczce znalazła się powieść Agnieszki Peszek pod tytułem Przez pomyłkę. Wkrótce możecie spodziewać się recenzji. Jest to kryminalny debiut pisarki.  Podczas lektury przeniesiemy się do spokojnej miejscowości pod Poznaniem, która zwie się Suchodół. Kiedy zaczynają umierać ludzie, nikt nie widzi w tym nic dziwnego poza Dorotą Czerwińską. Czy sprawy te mają coś wspólnego z wydarzeniem sprzed osiemnastu lat?

Agnieszka Peszek jest autorką, która ma na koncie kryminał i książki sportowe. Z wykształcenia marketingowiec. na co dzień zajmuje się wspieraniem swoich podopiecznych w dbaniu o ich sprawność fizyczną i kondycję. Swoje umiejętności związane z marketingiem wykorzystuje  w każdym prowadzonym przez siebie projekcie. Dotychczas wspierała rodzinny gabinet stomatologiczny oraz prowadziła markę odzieżową. W jej dorobku znajdują się takie książki sportowe, jak: Snowboard. Dla poczatkujących i średniozaawansowanych, czy 147 ćwiczeń z piłką gimnastyczną.

Wracając do powieści kryminalnej Agnieszki Peszek, ludzie umierają, a nikt nie widzi w tym nic dziwnego. Dlaczego? Wszyscy zmarli w naturalny sposób, albo w wyniku nieszczęśliwego wypadku – tak by się mogło wydawać. Tylko Dorota podejmuje się na własną rękę wyjaśnienia ich śmierci. Policyjny nos bohaterki podpowiada jej, że coś jest nie tak. Pojawiają się pytania. Czy ma to coś wspólnego z wydarzeniami sprzed osiemnastu lat? Czy ktoś mści się za śmierć niewinnie zabitej dziewczyny? Jeżeli tak jest, to kim jest sprawca i dlaczego czekał tak długo?