13 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Powrót nadkomisarza Tomasza Rędzi

Spread the love

Powrót nadkomisarza Tomasza Rędzi

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Filia. Już 1 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się trzeci tom serii Marka Stelara o nadkomisarzu Tomaszu Rędzi. Nosi tytuł Głębia. Przypomnę tylko, że poprzednie części, to Blizny i Sekta. Główny bohater popełnił błąd, za który będzie musiał zapłacić. Jego bliskim grozi poważne niebezpieczeństwo. Razem z prokurator Agnieszką Rybarczyk będą mieli dylemat: wybrać zawodowe poczucie sprawiedliwości, czy bezpieczeństwo swoje i bliskich?

Marek Stelar urodził się w 1976 roku. Z wykształcenia jest architektem, z zawodu urzędnikiem, a z pasji modelarzem architektonicznym, który wspomaga kolegów po fachu. Ponadto pisze książki. Autor serii Krugły i Michalczyk (RykoszetTwardy zawodnikCień), Suder (NiepamięćNiewiadomaNietykalny), Nadkomisarz Rędzia (BliznySekta). W jego dorobku znajdziemy również powieści SednoIntruz, czy Blask.

Nadkomisarz Rędzia i prokurator Rybarczyk mają zamieść pod dywan sprawę zabójstwa pewnego człowieka. Komuś zależy na tym, by nie została rozwiązana. Są rozdarci pomiędzy zawodowym poczuciem sprawiedliwości, a obawą o życie własne i bliskich. Nagle sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy oboje trafiają na coś, co bezpośrednio wiąże się z przeszłością zabitego. Tomasz Rędzia z łowcy zmienia się w zwierzynę, ale stawia wszystko na jedna kartę – musi dopaść mordercę za wszelką cenę.

Jesteście ciekawi, jak ta historia się dalej potoczy? Wkrótce będzie okazja, aby się dowiedzieć. Życzę miłej lektury.