12 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Kto stoi za zamachem?

Spread the love

Kto stoi za zamachem?

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Dolnośląskiego. Już 1 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Zamach – autorem jest Maciej Liziniewicz. Grudniowe popołudnie, na rynku wadowickim dochodzi do zamachu terrorystycznego. Kto stoi za zamachem? Czy będą kolejne. Oficerowie ABW muszą się zmierzyć z niewidzialnym wrogiem i zagmatwanym światem polityki oraz walki o władzę.

Maciej Liziniewicz urodził się w 1974 roku, w Pińczowie. Jest nie tylko pisarzem, ale również miłośnikiem historii i przygody. Mieszka w Krakowie. Kocha Ponidzie oraz Bieszczady i to tam szuka inspiracji dla swoich opowieści. Autor cyku Dzikie Pola/ Żegota Nadolski (Czas pomsty, Mroczny zew), a także książki Scheda.

W zamachu terrorystycznym ginie kilkanaście osób. Ofiar byłoby więcej, gdyby nie przypadkowy bohater. Dla polskich służb zaczyna się wyścig z czasem. Wróg jest na razie niewidzialny, bo nie wiadomo, kto stoi za zamachem. Istnieją obawy, że będą miały miejsce kolejne takie incydenty, ale pewności nie ma. Funkcjonariusze nie spodziewają się, że wydarzenia kilku przedświątecznych dni zdecydują o czymś więcej, niż tylko o ich karierach.