11 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Historie z zazdrością – Jo Nesbø

Spread the love

Historie z zazdrością – Jo Nesbø

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Dolnośląskiego. Jo Nesbø powraca z nowym tytułem – tym razem zbiorem opowiadań  Zazdrość. Książka znajdzie się w sprzedaży już 15 września 2021 roku. Bohaterowie utworów doświadczą gwałtownych uczuć. Autor w typowy dla siebie sposób skonfrontuje czytelnika z nieprzewidywalnymi skutkami zazdrości, pożądania i zdrady. Nie zabraknie elementów zaskoczenia. Czy budząca się zazdrość uśpi sumienie?

Jo Nesbø urodził się w 1960 roku, w Oslo. Pracował jako dziennikarz i makler. Finanse porzucił dla pisania. Jego książki tłumaczone są na pięćdziesiąt języków. Bestsellerowy cykl kryminałów z komisarzem Harrym Hole zdobył wiele nagród, a Tomas Alfredson wyreżyserował Pierwszy śnieg z Michaelem Fassbenderem w roli Harry’ego Hole. Ponadto ma na koncie takie książki, jak: Łowcy głów, Syn, Królestwo, Macbeth, czy cykl Krew na śniegu (Krew na śniegu, Więcej krwi). Z kolei na serię Harry Hole składają się następujące tytuły: Człowiek nietoperz, Karaluchy, Czerwone gardło, Trzeci klucz, Pentagram, Wybawiciel, Pierwszy śnieg, Pancerne serce, Upiory, Policja, Pragnienie, Nóż.

Jakie opowieści poznamy podczas lektury opowiadań? Śledczy z Aten zostanie wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. Policjant zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy tym razem intuicja go nie zawiedzie? W innej historii kierowca taksówki znajduje na tylnym siedzeniu kolczyk. Łudząco podobną parę kolczyków kupił w prezencie swojej żonie. Czyżby znalezisko należało do niej? W takim razie skąd się tam wzięło? To dosyć niepokojące pytania, biorąc pod uwagę fakt, że samochód należy do jego szefa. Pasażerka lecąca z Nowego Jorku do Londynu postanawia rozstać się z życiem po odkryciu, że mąż ma romans z jej najlepszą przyjaciółką.  Czy rozmowa z osobą, która siedzi obok niej w samolocie, zmieni decyzję kobiety? To tylko przedsmak tego, co Was czeka, gdy weźmiecie do rąk książkę.