10 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Historia wiedźmy z Buchenwaldu

Spread the love

Historia wiedźmy z Buchenwaldu

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa Filia. Już 1 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się książka Bestia z Buchenwaldu. Autorem jest Max Czornyj. Jak zapowiada wydawca, wydarzenia z tej książki są oparte na faktach, a prawda bywa bardziej przerażająca od wymyślnej fikcji. Dowiemy się, jak urocza dziewczyna stała się wyrafinowaną sadystką, która – jak opisywali więźniowie po wojnie, podczas procesów katów z Buchenwaldu – miała zrobione z ludzkiej skóry między innymi rękawiczki, torebki, oprawy do książek, a nawet okładkę albumu z rodzinnymi zdjęciami. Nazywała się Ilse Koch.

Max Czornyj urodził się 6 września 1989 roku. Jest adwokatem i cenionym pisarzem. Praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Zadebiutował pierwszą częścią cyklu o komisarzu Eryku Deryło pod tytułem Grzech. Ma na koncie wiele prozatorskich dzieł. Wśród nich są między innymi Miłość i wojnaTerrorSezon drugiZimny chirurgCórka nazisty, WielbicielRzeźnikInna, czy cykl Liza Langer i Orest Rembert (ŚlepiecGrób)Autor serii, w której głównym bohaterem jest Eryk Deryło: GrzechOfiaraPokutaTraumaKlątwaZjawa, Besia, Krew. 

Ilse Koch miała na swoim koncie okrutne czyny. Wiedźma z Buchenwaldu w wyjątkowo bestialski sposób znęcała się nad więźniami. W wilii Kochów odnaleziono wiele wyrobów z ludzkiej skóry. Wskazywała między innymi tych więźniów, którzy posiadali tatuaże – to był wyrok śmierci, wkrótce potem w obozowym szpitalu otrzymywali zastrzyk z fenolu. Ich skóry trafiały do garbowania, a następnie do prywatnej kolekcji żony komendanta obozu koncentracyjnego. Kobieta lubiła również patrzeć na eksperymenty medyczne przeprowadzane na więźniach. To tylko namiastka jej poczynań. A jak to się stało, że zwyczajna dziewczyna zmieniła się w taką sadystkę? Czy to prawda, że człowiek jest zdolny do wszystkiego?