9 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Drugie dno scenariusza życia

Spread the love

Drugie dno scenariusza życia

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Z okazji Światowego Dnia Miłośnika Książek życzę Wam wszystkiego najlepszego.. Mam dla Was mały prezent: kolejną zapowiedź – tym razem od wydawnictwa Prószyński i S-ka. Już 17 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Agaty Kołakowskiej pod tytułem Ślepa miłość. Poznamy Idę, która przyjeżdża do rodzinnego domu, by w spokoju popracować nad scenariuszem nowego serialu. Przy okazji pragnie dojść do siebie po wydarzeniach w życiu osobistym. Niebawem zacznie odkrywać nieznane do tej pory karty rodzinnej opowieści.

Agata Kołakowska urodziła się w 1984 roku. Jest wrocławianką z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie nauki współpracowała z Polskim Radiem Wrocław. Autorka powieści obyczajowych: Patrycja, Przyjaciółki, Siódmy rok, Niechciana prawda, Płótno, Wszystko, co minęło, Zaciszny Zakątek, We dnie, w nocy, Niewypowiedziane słowa, Lista obecności, Igraszki z losem, Kolejny rozdział, Pięć minut Raisy, Wyrok na miłość, Pokrewne dusze, Uśpione pragnienia, Szczęście na miarę.

Ida w rodzinnym Wrocławiu zamierza pracować nad scenariuszem. Pomaga jej Jakub, psychoterapeuta, który zajmuje się metodami pozwalającymi dostrzec zjawiska dziejące się głęboko w podświadomości. Pragnie również dojść do siebie po problemach życia osobistego Separacja z mężem sporo ją kosztowała. Bliscy nie rozumieją tej decyzji, bo małżeństwo Rutkowskich uważane było za dobrane. Bohaterka sama je w ten sposób postrzegała bardzo długo, jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło. Jakub zaprasza Idę na warsztaty, aby mogła poznać metody, których używa w pracy. Sceptycznie nastawiona dziewczyna jest poruszona historiami uczestników. Niektóre ich aspekty przypominają jej doświadczenia. Dodatkowo stary dom na Zimowej zdaje się przypominać o rodzinnej historii. Kobieta znajduje na strychu kilka obrazów namalowanych przez jej dziadka, a jeden z nich szczególnie przykuwa jej uwagę. Wkrótce Jakub trafi na podobny w mieszkaniu jednej uczestniczek zajęć.

Bohaterka niebawem zacznie odkrywać nieznane jej karty rodzinnej opowieści. Skomplikowane relacje i niezrozumiałe dotąd decyzje ukażą swoje drugie dno. Okaże się, że w ścieżkę jej życia wpisany został los poprzednich pokoleń. Jesteście ciekawi tej historii? Wkrótce będzie okazja, by ją poznać. Autorka od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Takie były początki. Czy i tym razem zrealizowała ten cel? Przekonajcie się.