7 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Miłość i świat literacko-wydawniczy

Spread the love

Miłość i świat literacko-wydawniczy

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Kobiecego. Pamiętacie powieść Dziewczyna, która patrzyła w słońce Anny Szczęsnej? Już 25 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się druga część serii Między stronami życia. Nosi tytuł Dziewczyna z wiatrem we włosach. Poznamy kolejne perypetie miłosne ze świata literacko-wydawniczego. Marlena jest agentką mistrza horrorów, Michała i przyjaciółką autorki bestsellerowych romansów, Justyny. Pragnie wyciągnąć dwoje pisarzy z twórczej niemocy. Na horyzoncie pojawia się też jej brat, który ma kłopoty. Dostaje propozycję, która wydaje się ratunkiem.

Anna Szczęsna jest autorką powieści obyczajowych. Ceniona jest szczególnie za wnikliwe, a zarazem pełne ciepła i głębokiego zrozumienia opisy relacji międzyludzkich. Prowadzi stronę autorską na Facebooku (Anna Szczęsna – książki, które same się czytają) oraz profil na Instagramie (@anna_szczesna_autorka). W wolnych chwilach pisze opowiadania grozy. Ma na koncie takie dzieła, jak: Smutek GabiJutro pachnie cynamonemGang różowych kapeluszyMyśl do przytulaniaTrzykrotkaTesterka szczęściaIskierka nadziei, Szepty drewnianych papugKrokodyl w doniczceSztuka dawania prezentów.

Marlena próbuje rozwiązać problem niemocy twórczej Michała i Justyny. Kiedy sprawy zaczynają zmierzać we właściwym kierunku, na horyzoncie pojawia się brat kobiety, Krzysiek. Popadł w kłopoty finansowe. Problemy brata zaczynają być problemami Marleny. Jedyna szansą na ratunek jest przyjęcie nietypowego zlecenia. Ma napisać autobiografię milionera, Seweryna Mazura i w tym celu wyjechać do Francji. Podjęcie tej decyzji przyniesie bardzo poważne konsekwencje. Jakie? Tego dowiecie się już wkrótce.

Miłej lektury!