6 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poezji dziecięcej

Spread the love

Konkurs poezji dziecięcej

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Książnica Płocka ogłasza IV Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej Przylecę do was na skrzydłach marzeń. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Tytuł konkursu został zaczerpnięty z wiersza Wandy Chotomskiej, który poetka ofiarowała Książnicy Płockiej w roku jubileuszu 80-lecia działalności instytucji. Organizatorzy pragną, by stał się inspiracją dla amatorów i profesjonalistów, którzy, tak jak patronka konkursu, za cel stawiają sobie twórczość dla dzieci, która pobudzać będzie ich wyobraźnię, nieść radość, dowcipnie, ale z wielkim szacunkiem dla języka polskiego opowiadać świat, bawić słowem i wielością znaczeń.

Zadanie uczestnika, to napisanie zestawu trzech wierszy dla dzieci. Nie mogą być one wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Organizator nie ogranicza tematyki, jednak podkreśla,  że zarówno treść, jak i forma wierszy powinny być dostosowane do wrażliwości i możliwości poznawczych dzieci.  Zgłoszeń dokonujemy drogą elektroniczną lub poczta tradycyjną do 1 października 2021 roku. Adres: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, ul. Tadeusza Kościuszki 6, 09 – 402 Płock. E-mail: metod@ksiaznicaplocka.pl .

Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 25 października 2021 roku w siedzibie Biblioteki dla Dzieci Książnicy Płockiej, czyli dzień przed urodzinami Wandy Chotomskiej, które przypadają 26 października.  Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://ksiaznicaplocka.pl/konkurs-poezji-dla-dzieci-im-wandy-chotomskiej/. Powodzenia!