5 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Miłość w brutalnym nieprawdopodobieństwie…

Spread the love

Miłość w brutalnym nieprawdopodobieństwie…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Szara Godzina. Już 20 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Joanny Parasiewicz pod tytułem Tancereczka. Znajdziemy tutaj miłość, która nie mogła się zdarzyć. Trójka bohaterów spotyka w przededniu drugiej wojny światowej: Ingrid Stern – pływaczka i liderka Związku Niemieckich Dziewcząt, Frank Rauber – student Akademii Wojskowej, Malka Freiman – tancerka, która niegdyś tańczyła z miłości, a teraz robi to, by przeżyć.

Joanna Parasiewicz jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistką od prawa międzynarodowego. Zawodowo związana jest z branżą nowych technologii. Ma na koncie powieści historyczne: Uskrzydleni, Mistyfikator.

Ingrid Stern kocha Wielką Rzeszę ze wzajemnością, ale bez wzajemności kocha też zazdrośnie Franka Raubera. Z kolei on jest zdolnym samoukiem oraz wynalazcą, który założył esesmański mundur. Malka Freiman miała przed sobą wielką karierę primabaleriny. Niegdyś tańczyła, bo to kochała, a teraz robi to, by przeżyć. Losy tych trojga bohaterów splotą się przededniu wybuchu drugiej wojny światowej. Jak zakończy się ich nieoczekiwane spotkanie w rodowej siedzibie Rauberów na Pomorzu? Czytelnicy będą mieli okazję poznać powieść o miłości, dumie i strachu w czasach, które jednym odebrały prawo do życia, a innych wyniosły do rasy panów.