31 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Krwawy festiwal w Opolu

Spread the love

Krwawy festiwal w Opolu

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Skarpa Warszawska. Już 11 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się najnowsza powieść Alka Rogozińskiego pod tytułem Czerwoni mi. Jest festiwal w Opolu, który miał być wyjątkowy i takowy jest. Już podczas pierwszej festiwalowej próby opolski amfiteatr zmienia się w scenę zbrodni. Dlaczego ofiarami stają się artyści, którzy mają w repertuarze piosenkę Zielono mi?

Alek Rogoziński jest dziennikarzem i twórcą powieści kryminalnych oraz obyczajowych. Karierę zaczynał w Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował między innymi w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 piastował stanowisko w wydawnictwie Edipresse (magazyn Party). W swoich książka morduje zawsze z przymrużeniem oka i z uśmiechem na twarzy. Zadebiutował w marcu 2015 roku komedią kryminalną Ukochany z piekła rodem. To również pierwszy tom serii Joanna Schmidt.  Inna jego seria, to: Róża Krull na tropie. Warte uwagi są również takie tytuły, jak: Jak cię zabić, kochanie?, Teściowa w tarapatach, Nieboszczyk sam w domu, Babka z zakalcem, Teściowe muszą zniknąć, Miłość nic ci nie wybaczy, Dom tajemnic, Raz, dwa, trzy… giniesz ty!, Zbrodnia w wielkim mieście, czy Śmierć w blasku fleszy.

Wracając do najnowszej powieści autora, na atrakcjach z próby się nie kończy. Kolejni artyści biorący udział w konkursie Grand Prix stają się ofiarami zamachów. Prawie wszyscy uczestnicy imprezy maja w głowie tylko jedną myśl: Czy teraz kolej na mnie? Kto jest sprawcą? Ciekawy jest jeden fakt, że ofiarami stają się muzycy mający w repertuarze piosenkę Zielono mi. Pojawia się kolejny znak zapytania.. Jak daleko można się posunąć, aby zdobyć rozgłos oraz fortunę? Wkrótce się przekonacie. To dwudziesta powieść pisarza. Miłej lektury!