24 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Premiera online: Katarzyna Bonda

Spread the love

Premiera online: Katarzyna Bonda

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź wydarzenia on-line dla miłośników literatury. Już 28 lipca 2021 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie z Katarzyną Bondą w ramach cyklu Premiera online Empiku. To wszystko z okazji wydania najnowszego tomu przygód Huberta Meyera, który nosi tytuł Klatka dla niewinnych. Z pisarką porozmawia Weronika Wawrzkowicz.. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na profilu księgarni (Facebook), a konwersacja będzie tłumaczona na język migowy. Nie zabraknie możliwości zadawania pytań w komentarzach.

Katarzyna Bonda jest pisarką, z wykształcenia dziennikarką. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która jest początkiem wcześniej wspomnianej serii o pierwszym w literaturze polskiej profilerze. Pozostałe tomy, to: Tylko martwi nie kłamią, Florystka i Nikt nie musi wiedzieć. Ma również na koncie takie cykle, jak: Cztery żywioły Saszy Załuskiej, czy Wiara, Nadzieja, Miłość. Ma w dorobku również literaturę faktu. W 2008 roku wydała Polskie morderczynie oraz Zbrodnię niedoskonałą napisaną razem z komisarzem Bogdanem Lachem. Jako dziennikarka pracowała w takich periodykach, jak Super ExpressNewsweekWprost. Obecnie jako freelancer współpracuje z wieloma tytułami.

Zatrzymajmy się na chwilę przy najnowszej książce Katarzyny Bondy. Róża Englot żegna się z życiem za sprawą czterdziestu trzech ciosów nożem. Obok otwartych ran na ciele ofiary sprawca pozostawił jeszcze klucz. Gdy mąż kobiety skazany za to brutalne morderstwo kończy odsiadkę, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym piętrze w niewyjaśnionych okolicznościach wypada teściowa Englota. Kobieta umiera na miejscu. Szybko okazuje się, że zdarzenie miało miejsce podczas przepustki skazanego, jednak brakuje niezbitych dowodów. O pomoc przy tym śledztwie prosi Huberta Meyera prokurator Weronika Rudy. Jest przekonana, że jest to zbrodnia na tle finansowym. Wiele jednak wskazuje, że ma to związek z wydarzeniami, które miały miejsce siedemnaście lat wcześniej – mowa o zaginionych wtedy kobietach. Nasz bohater działa po swojemu, sam ledwo uchodząc z życiem. Ponadto pada na niego cień podejrzenia. Co oznacza klucz na ciele Róży Englot pozostawiony przez mordercę? Przestrogę, czy wskazówkę? Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?

Do zobaczenia on-line!