19 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Premiera online: Madeline Miller

Spread the love

Premiera online: Madeline Miller

Cykl: Rozrywki sówki

Mam zapowiedź wydarzenia kulturalnego on-line dla miłośników literatury od Empiku. Już 20 lipca 2021 roku o godzinie 18.00 gościem  spotkania z cyklu Premiera online będzie Madeline Miller, autorka książki Pieśń o Achillesie. Z główną bohaterka porozmawia Justyna Dżbik-Kluge, a transmisja będzie dostępna na profilu księgarni (Facebook). Konwersacja będzie tłumaczona na język migowy. Nie zabraknie możliwości zadawania pytań w komentarzach.

Madeline Miller jest amerykańską pisarką. Urodziła się w Bostonie, dorastała w Nowym Jorku i Filadelfii. Studiowała łacinę i grekę, jest wielbicielką i znawczynią Szekspira. Absolwentka Uniwersytetu Browna – tam zdobyła dyblom licencjacki, a potem magisterski z filozofii klasycznej. Studiowała także nauki społeczne na uniwersytecie chicagowskim i dramaturgię na Yale, gdzie skupiała się na scenicznych adaptacjach utworów antycznych. Uczy w liceum i prowadzi zajęcia teatralne. Ma na koncie takie książki, jak Galatea i Kirke.

Czytając ostatnią książkę autorki, przypomnimy sobie historię Achillesa, syna króla i pięknej nimfy. Ciąży nad nim straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie. Zapowiedź tej tragedii go nie opuszcza, ale nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, który z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów. W dzieciństwie zaprzyjaźnia się z Patroklesem, wygnańcem, który jest dziwny, słaby i nic nieznaczący. Po latach Grecję obiega wieść o porwaniu pięknej Heleny. Achilles z innymi bohaterami gotuje się do walki. Rusza z nim przyjaciel. Nie wiedzą, że na polach pod Troją los upomni się o swoje.

Do zobaczenia on-line!