18 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Śmierć końcem? Nie tym razem!

Spread the love

Śmierć końcem? Nie tym razem!

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od wydawnictwa Czwarta Strona. Już 11 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Bartosza Szczygielskiego pod tytułem Nie chcesz wiedzieć. Śmierć zwykle oznacza koniec, ale nie tym razem. Przyszłość nie miała przed główną bohaterką tajemnic, a w przeszłość nie spoglądała. To się jednak zmieniło. Teraz próbuje uciec przed nieuniknionym fatum – osaczona przez śmierć, policję, dziennikarzy i tropiącego ją mordercę usiłuje odkryć w przeszłości to, co przesądziło o jej losie.

Bartosz Szczygielski jest pisarzem, dziennikarzem technologicznym i miłośnikiem popkultury. Zadebiutował w 2010 roku opowiadaniem w kwartalniku Qfant. Z kolei pierwsza jego powieść, to Aorta, a jednocześnie pierwszy tom cyklu Gabriel Byś. Pozostałe części, to Krew i Serce. Ma też na koncie serię Wskazówki (Wskazówki, Wskazówki. Paradoks). Inne jego publikacje książkowe, to między innymi: Krok trzeci, Winni jesteśmy wszyscy. Został wyróżniony Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2017. W jego dorobku znajdziemy też liczne opowiadania.

Poznajemy Agatę, dla której przeszłość nie istnieje. Ale przyszłość to, co innego. Spogląda w karty i widzi w nich, co może się wydarzyć. Widzi każdą drogę, każdą ścieżkę. Wie też, która z nich oznacza niebezpieczeństwo. Przynajmniej tak uważała do pewnego feralnego dnia, kiedy zwykły seans przerwała tragedia. Teraz, gdy zamyka oczy, widzi tylko i wyłącznie krew. Coś, co wróżka wcześniej uważała za dar, stało się przekleństwem. Osaczona przez śmierć i ludzi pragnie odkryć w przeszłości to, co przesądziło o jej losie. Chce wiedzieć, dlaczego musi zginąć. Czy polujący na nią morderca dopadnie ją? Tego dowiecie się już wkrótce.