18 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na film jednominutowy

Spread the love

Konkurs na film jednominutowy

Cykl: Rozrywki sówki

Specjalnie dla Was znalazłam kolejny konkurs. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku organizuje 16. Festiwal Filmów Jednominutowych i trwa nabór prac. Inicjatywa ma charakter otwarty. Organizator czeka na wielkie historie w małych filmach.

Wydarzenie przebiega w trzech etapach. Pierwszym z nich jest nabór, który trwa od 28 czerwca 2021 roku do 25 sierpnia 2021 roku. Z kolei na 14 października 2021 roku zaplanowany jest pokaz finałowy z uroczystym wręczeniem nagród. Ostatni etap stanowią pokazy festiwalowe w całej Polsce w latach 2021-2022.

Zadanie uczestnika, to stworzenie filmu, który będzie trwał minutę. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzy filmy. Prace można wysyłać za pomocą platformy WeTransfer.com lub pocztą na płytach DVD, na adres Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku. W każdej z wcześniej opisanych procedur należy wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszeniową przesłać pocztą tradycyjną. Prace będą oceniane w trzech kategoriach: fabuła, minidokument i forma.

Na laureatów we wszystkich wspomnianych kategoriach czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Wynoszą one: 3000 zł (I miejsce) i 2000 zł (II miejsce).  Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: http://jednominutowki.pl/o-naborze/. Powodzenia!