18 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Bulwarove 2021 na Łasztowni

Spread the love

Bulwarove 2021 na Łasztowni

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla miłośników literatury – zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie organizuje literackie spotkania Bulwarove 2021 na Łasztowni. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 lipca 2021 roku. W godzinach od 12.00 do 16.00 we wspomniane przed chwilą dni. Będą czekały na Was spotkania ze szczecińskimi pisarzami, warsztaty literackie dla najmłodszych, gry i zabawy oraz kiermasz książek. Spotkacie między innymi takich twórców, jak Marek Stelar, Małgorzata Duda, czy Monika Wilczyńska. Na Bulwarach znajdziecie stoiska lokalnych księgarni i wydawnictw: kluboksięgarni Fika, księgarni Między Wierszami i Kamienica w Lesie, wydawnictw Petersen, Dudowie i Granda oraz  biblioteczny kiermasz taniej książki.

Sobota, 24 lipca 2021 roku

Rozpoczniemy ten dzień od warsztatów i czytanek dla dzieci z Ciocią Fiką od 12.00 do 13.00. Prawie równolegle  (od 12.00 do 14.00) Monika Wilczyńska, autorka Zamkowych opowieści duszka Bogusia będzie podpisywała swoją książkę i niedawno powstały audiobook o znanym duszku. Zapewniam, że dzieci będą się nudziły, ponieważ od godziny 13.00 do 16.00 zaplanowane są dla nich animacje.

Przejdźmy teraz do repertuaru dla nieco starszych czytelników. O godzinie 13.00 rozpocznie się spotkanie z  pisarką, autorką książek obyczajowych oraz sztuk teatralnych i trenerką biznesu, Sylwią Trojanowską. Ma na koncie ma cykl Szkoła latania (Szkoła latania, Blisko chmur, Szept wiatru) oraz Sekrety i kłamstwa (Sekrety i kłamstwa, Prawdy i tajemnice, Powroty i wspomnienia), a także takie tytuły, jak: A gdyby tak…, Wigilijna przystań, Powiedz mi jak będzie, Daj nam jeszcze szansę, Wzgórze Świątecznych Życzeń. Z pisarką porozmawia Krzysztof Lichtblau.

Godzinę później, czyli o 14.00 będzie miała miejsce atrakcja dla miłośników kryminałów: spotkanie z Markiem Stelarem. Literat z wykształcenia jest architektem, z zawodu urzędnikiem, a z pasji modelarzem architektonicznym, który wspomaga kolegów po fachu.  Autor serii Krugły i Michalczyk (RykoszetTwardy zawodnikCień), Suder (NiepamięćNiewiadomaNietykalny), Nadkomisarz Rędzia (BliznySekta). W jego dorobku znajdziemy również powieści SednoIntruz, czy Blask. Porozmawia z nim Gabriel Augustyn.

Niedziela, 25 lipca 2021 roku

Dzień zaczynamy w samo południe, czyli o 12.00. Wtedy zaczną się warsztaty i czytanki dla najmłodszych z autorką książek Sydonia von Borcke, Zielenica z Trzęsacza i O Gryfach na pomorskiej ziemi, Małgorzatą Dudą. Godzinę później rozpoczną się animacje dla dzieci i potrwają do godziny 16.00.

Co jest zaplanowane dla nieco starszych miłośników literatury? O 13.00 spotkamy się z Dianą Brzezińską.  Z wykształcenia jest prawniczką, a z zamiłowania obserwatorką rzeczywistości. Policzanka z dziada pradziada, ale aktualnie mieszka w Szczecinie. Literacko zadebiutowała w 2017 roku powieścią obyczajową Carpe diem, którą wydała pod pseudonimem Diane Rose. Autorka kryminalnego cyklu o Adzie Czarneckiej i Krystianie Wilku: Będziesz mojaZaufasz miObiecasz mi, a także powieści On. Z pisarką porozmawia Krzysztof Lichtblau.

Z kolei o 14.00 odbędzie się spotkanie z Monika Szymanik, autorką książki Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki. Wszystkie znajdujące się w tej publikacji zdjęcia zostały wykonane telefonem komórkowym. Ukazuje przedwojenne pozostałości we współczesnym Szczecinie, zachęcając do odkrywania naszego miasta na nowo. Tę konwersację poprowadzi Gabriel Augustyn.

Do zobaczenia!