17 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs na utwór dramatyczny

Spread the love

Konkurs na utwór dramatyczny

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłaszają Konkurs na Utwór Dramatyczny dla Teatroteki. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich. Jak twierdzą organizatorzy, Teatroteka, to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach współczesnej dramaturgii, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów.

Zadanie uczestnika, to napisanie utworu dramatycznego przeznaczonego  do realizacji w formie telewizyjnego widowiska teatralnego o czasie trwania mieszczącym się w granicach między 40 a 60 minut (około 30-40 stron znormalizowanych). Tematyka oraz forma dramaturgiczna utworu są dowolne. Organizatorzy oczekują utworów dla dorosłych o szeroko pojętej współczesności. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty elektronicznej do 15 października 2021 roku. E-mail: konkurs.teatroteka@wfdif.pl.  Dramat nie może być wcześniej publikowany, ani nagradzany w innych konkursach.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne w wysokości 16000 zł (I miejsce), 11000 zł (II miejsce), 8000 zł (III miejsce) oraz trzy wyróżnienia po 5000 zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia 2021 roku Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://www.wfdif.pl/pl/aktualnosci/ruszyl-konkurs-na-utwor-dla-teatroteki-0. Powodzenia!