16 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: młoda poezja

Spread the love

Konkurs: młoda poezja

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Fundacja Miasto Literatury, Krakowska Fundacja Literatury oraz kwartalnik Czas Literatury ogłaszają VI Ogólnopolski Konkurs Młodej Poezji. Odbywa się on w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Czesława Miłosza. Inicjatywa adresowana jest do twórców pełnoletnich przed debiutem książkowym. Ideą wydarzenia jest wspieranie młodych poetów i poetek na początku ich drogi literackiej.

Zadanie uczestnika, to napisanie pięciu wierszy o dowolnej tematyce. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty elektronicznej do 10 sierpnia 2021 roku. E-mail: konkurs@fundacjamiastoliteratury.pl. Należy załączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach.

Prace oceni jury w składzie: Tomasz Cieślak-Sokołowski, Jakub Kornhauser oraz Joanna Zach. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna w wysokości 400 zł. Jego wiersze znajdą się też na łamach periodyku Czas Literatury. Przyznane zostaną także dwa wyróżnienia po 250 zł. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września 2021 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://miloszfestival.pl/vi-ogolnopolski-konkurs-mlodej-poezji-rusza-nabor/. Powodzenia!