6 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Bartoszem Kurkiem

Spread the love

Spotkanie z Bartoszem Kurkiem

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla miłośników dobrej literatury. Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Bartoszem Kurkiem, które poprowadzi Anna Nosalska. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca 2021 roku o godzinie 17.00 w trybie hybrydowym. Na miejscu obowiązuje limit trzydziestu osób. Ponadto spotkanie transmitowane będzie na profilu biblioteki (Facebook). Tematem przewodnim będzie powieść kryminalna pisarza pod tytułem Brud.

Bartosz Kurek jest nie tylko pisarzem. Dziennikarz radiowy i telewizyjny, politolog – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Karierę rozpoczynał w radiu RMF Classic. Przez dwanaście lat związany był z telewizją Polsat, gdzie prowadził między innymi główne wydanie Wydarzeń. Jako korespondent stacji relacjonował wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz Forum Ekonomiczne w Davos. Obecnie manager w Philip Morris Polska.

Brud jest publikacją książkową o śledztwie dziennikarskim prowadzonym przez reportera Wiktora Zyberta. Tematem jest przetarg na zakup terenów Służewca z torem wyścigów włącznie. Pojawia się w rozgrywce najbogatszy Polak. Nazywa się Waldemar Skoneczny – dla niego wygrana jest czymś więcej, niż tylko zwykłym biznesem. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

Do zobaczenia!