4 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: opowiadanie z wieżą

Spread the love

Konkurs: opowiadanie z wieżą

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs – tym razem prozatorski. Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłaszają I Ogólnopolski Konkurs Literacki na Opowiadanie im. G. Herlinga-Grudzińskiego o Nagrodę Marszałka Świętokrzyskiego. Inicjatywa ma charakter otwarty i jest organizowana w ramach festiwalu literackiego w Kielcach pod nazwą Pociąg do Literatury. I Herling-Grudziński Festiwal.

Hasło przewodnie tej edycji brzmi Wieża – można je rozumieć dosłownie lub w przenośni. Zgłaszane prace muszą do niego nawiązywać. Zadanie uczestnika, to napisanie opowiadania nie przekraczającego objętości siedmiu stron wydruku komputerowego. Zgłoszeń dokonujemy drogą elektroniczna do 5 sierpnia 2021 roku. E-mail: sekretariat@zamkowa3.pl.

Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5000 zł ufundowana przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Kluczowe będzie oryginalne ujęcie hasła przewodniego w utworze prozatorskim. Ogłoszenie wyników nastąpi 3 września 2021 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://ompio.pl/2021/07/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-2/. Powodzenia!